Tuesday, 27 February 2018

Зарче!

Зарче!
Днес ми се наложи просто да хвърля едно зарче, понеже ми трябваше всекидневна променлива по голяма от 2, затова не можех да ползвам обикновена монета. Та погледнах в шкафа, в секцията, къде бяха тия старите настолни игри, там май имаше зарче? Ядосах се и се отказах да търся и реших да си направя едно виртуално зарче. После се сетих че сигурно има такива зарчета онлайн, но идеята вече ме обсеби :) Пък и нека да допринеса за разнообразието на света. А и сигурно пак ще ми се наложи, кой ги знае тия сайтове днес ги има утре ги няма, я да си имам такова на моя сайт, с моя лесен стил и знам къде да си го намирам. Отделно че моето зарече е по-готено от на другите! :D

И ако не ме домързи много, до 2-3 дни това чудо трябва да бъде поместено на сайта с математически игри и логически игри, за всеки случай.

Thursday, 22 February 2018

Какви са тия бозавите филми бре?

Абе, къде мога да се оплача от тия бози, където творят напоследък тез режисьори и наричат творбите си филми!?? И как успяват и между бозите да врътнат и реклама на някой български филм, та да пометна съвесем пълноценно! :)

You tube ъпдейт 20 февруари.

Та какво се случи с ъпдейта от 20 февруари в тубата, в който отрязаха рекламите на малките влогъри. Сега виждаме реклами по филмчета които вече са премахнати от тролове с добър брой последователи и постоянно пиратско съдържание. Мрън мрън :)

Sunday, 18 February 2018

Ах, несъвършенство :)

Днес изведнъж много ми потрябва 3та ръка! Да натискам точка, ентер и клик смишката 10 пъти подред. Сега трябва да мърдам ръката дето цъка мишката да натиска и тя ентер-а, гррр.

Ами що тя, щото е по близко до ентер-а!!! Ама следващия път ще пробам с тази дето цъка точката.

Friday, 16 February 2018

Игра за 8 клас

Игра за 8 клас
Уф, ще трябва само още една игра да направя на БГ, че ще ми трябва да обучавам калпазаните от 8 клас що е то уебсайт и с какво се то яде :)

Thursday, 15 February 2018

МързеливичЪк съм

От днес спирам вече да превеждам и игрите по Информационни Технологии на български. Но ще продължавам да превеждам уеб страниците. Все пак има 41 игрички по ИТ на БГ, нашето светло бъдеще да играе и да се учи :)

Monday, 5 February 2018

Ха, прекрасен ден!

Нещо се опитва да хладнее, но пак е пролето.
Къде ти оня малък сечко навремето.
Сега да почвам да творя и да достигам нови чекпойнти... хаха като на игрите!! :)

Thursday, 1 February 2018

Как Ого Боб Прави Малки Забавни Игри

1. Първо е идеята. Идеите идват в странни времена и места - на път, в градината, в училище, в леглото, в тоалетната, в банята и кой знае къде. Те се съхраняват в txt файлове в хаотични места на твърдия диск или хвърчащи листи около пода и свободни места на маси и рафтове. Но идеите идват трудно, ако разчитаме само на вторичната информация, като Google. Днес хората не се опитват да запомнят информацията, защото "Google" вече я има и просто трябва да я потърсят. Докато този феномен на 20-ти век е лесен и готен, той ни лишава от творчеството. За да измисли и сътвори нещо, човек се нуждае от данните в мозъка си, така че невроните да могат да направят странни и забавни връзки между тези данни, за да покълне една идея или концепция.
1. Първо е идеята.

2. Скиците. Скиците се правят по време на закуска, чакане при зъболекаря, в автобуса, на вечеря, по барчетата, на конференции и учителски срещи. Скиците имат свойството да се скрият или да се губят. Също така те харесват кафе и често имат петна от кафе по тях.                  
2. Скиците.

3. Картинки и Фонове. Всички елементи изискват пиктограми и най-малкото не ужасни фонове или бакграунди. Те се нуждаят от някои логически връзки и малко рисунки. Фоновете обикновено са снимки на приятели. Пиктографиите са направени в домашни условия, но техните идеи, а някои елементи са взаимствани или преначертани от други творци или създатели в публичния домейн в интернет, и са пригодени да съответстват на играта.

 4. Програмиране. Когато всички снимки и картинки са готови с подходящите размери, е времето за кода - алгоритъм, програмиране, функции, променливи, обекти и други такива дивотии непонятни за обикновения човечец. Повечето от кодовете се съхраняват на блокчета, за да се използват отново с малки промени. Но понякога кодовете се нуждаят от ново пренаписване.
 4. Програмиране.

 5. Компилация. Най-накрая, създаването е готово. Но със сигурност има много граматични и логически грешки, които ще бъдат фиксирани във времето. Всички правим грешки по различни причини. Но мъдрият създател не се смущава или разочарова от грешките, той / тя само поправя своите грешки, когато е възможно, и продължава напред.
 5. Компилация.

 6. Достъпност. Последният и най-труден етап е да се пусне играта онлайн и да се направи да работи правилно  на уебсайта на Планета 42, така че всички хора в света да имат достъп до нея и да могат да се забавляват и да поназнаят докато я играят. Това се прави в чист HTML 4 формат с възможно най-малко скриптове, така че страницата да не е тежка, за да се отваря с по-стари компютри.
6. Достъпност.